Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Szkolenia

I. Temat szkolenia: Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Wykorzystanie narzędzi AAC w pracy z dzieckiem z autyzmem.

 

Opis szkolenia:

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z narzędziami i technikami wspierania kompetencji komunikacyjnych u dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Ilustrację stanowić będzie materiał filmowy z zajęć edukacyjnych i terapeutycznych realizowanych na co dzień w przedszkolu terapeutycznym i szkole terapeutycznej oraz studia przypadków. W trakcie szkolenia będzie można zwiedzić Przedszkole i Szkołę dla dzieci z ASD i podyskutować o problemach, które macie Państwo na co dzień w pracy z dziećmi.

Zakres tematyczny:

 • Trudności komunikacyjne dzieci z autyzmem
 • Ocena kompetencji komunikacyjnych dziecka z autyzmem
 • Wspomagające i alternatywne systemy komunikacji w pracy z dziećmi z autyzmem
 • Wsparcie AAC w pracy z dzieckiem niemówiącym
 • Wsparcie AAC w pracy z dzieckiem mówiącym

 

Data: 7-8 kwietnia 2018 r. 

Godziny: 7 kwietnia 9:00-18:00, 8 kwietnia 9:00-14:00

Miejsce: Kraków ul. Prądnicka 10 

Cena: 450 zł brutto

Cena obejmuje:

 • materiały ze szkolenia w formie elektronicznej oraz papierowej
 • przerwę kawową
 • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

 

Dla kogo:

 • szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz studentów.

 

Forma szkolenia:

Zajęcia prowadzone są w formie wykładowej, warsztatowej oraz grupowej.

 

II. Temat szkolenia: Wizualizacja i strukturalizacja w pracy z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Opis szkolenia:

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z technikami i strategiami rozwijania kompetencji społecznych, komunikacyjnych, samodzielności dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu opartymi na ustrukturyzowanym nauczaniu i wizualizacji. Ilustrację stanowić będzie materiał filmowy z zajęć edukacyjnych i terapeutycznych realizowanych na co dzień w przedszkolu terapeutycznym i szkole terapeutycznej. W trakcie szkolenia będzie można zwiedzić Przedszkole i Szkołę dla dzieci z ASD i podyskutować o problemach, które macie Państwo na co dzień w pracy z dziećmi. 

Zakres tematyczny:

 • Specyfika funkcjonowania poznawczego dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu
 • Ustrukturyzowane nauczania oraz wizualizacja jako metody o obiecującej skuteczności w terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Strukturalizacja miejsca i czasu
 • Plany aktywności jako forma rozwijania samodzielności
 • Podpowiedzi wizualne w rozwijaniu kompetencji komunikacyjnych

 

Data: 21-22 kwietnia 2018 r.

Godziny: 21 kwietnia 9:00-18:00, 22 kwietnia 9:00-14:00

Miejsce: Kraków ul. Prądnicka 10

Cena: 450 zł brutto

Cena obejmuje:

 • materiały ze szkolenia w formie elektronicznej oraz papierowej
 • przerwę kawową
 • certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

 

Dla kogo:

 • szkolenie skierowane jest do nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów pracujących z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym oraz studentów.

 

Forma szkolenia:

Zajęcia prowadzone są w formie wykładowej warsztatowej oraz grupowej.

 

Prowadzący szkolenia:

mgr Karolina Sobierska – psycholog, w trakcie całościowego szkolenia przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku „Stosowana analiza zachowania przygotowanie do pracy z osobami z zaburzeniami rozwoju i zachowania”. Uczestniczyła w licznych szkoleniach związanych z metodami pracy z dziećmi z autyzmem. Na co dzień nadzoruje pracę terapeutyczną w Niepublicznym Przedszkolu oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu, a także pracuje w zespole diagnostycznym w Poradni dla Dzieci z Autyzmem. Jej zainteresowania zawodowe skupiają się wokół problematyki prawidłowego oraz atypowego rozwoju dzieci i młodzieży w szczególności w obszarze poznania społecznego i komunikacji.

mgr Iwona Nowak – logopeda ze specjalnością neurologopedia kliniczna. Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studia podyplomowe na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Uczestniczyła w licznych szkoleniach m.in. z zakresu budowania kompetencji komunikacyjnych oraz językowych. Na co dzień prowadzi indywidualne zajęcia terapeutyczne z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz warsztaty dla rodziców. Jest superwizorem zespołu logopedów w Niepublicznym Przedszkolu dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu "Przystanek Przedszkolak".

 

Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 576 631 464 oraz pod adresem mailowym biuro@przystanek-wiedza.pl


Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »