Mali artyści

22-05-2016

„Mali artyści” - tak brzmiał temat przewodni zajęć edukacyjnych minionego tygodnia wśród części klas szkolnych. Uczniowie w czasie jego trwania uczyli się między innymi co charakteryzuje kino, a co teatr, jaka jest między nimi różnica, a także jak należy zachowywać się w tych miejscach. W tym czasie organizowaliśmy również szkolne kino, dzięki czemu uczniowie mieli okazję ćwiczyć wybór repertuaru i kupno biletów. Jednak jak wiadomo najlepiej takie umiejętności kształtować w naturalnych warunkach, udając się w konkretne miejsca i my tak też uczyniliśmy.

Wybraliśmy się do Teatru Groteska na spektakl „Trzy Świnki” na motywach baśni Braci Grimm w reżyserii Lecha Walickiego. Pomimo, że spektakl był długi, gdyż trwał 1,5 h wszyscy mali widzowie z dużym zaangażowaniem śledzili perypetie tytułowych świnek. Niewątpliwie jednym z powodów tak dużego zaciekawienia był fakt, że ten niezwykle barwny i żywiołowy spektakl zrealizowany został w konwencji maskowo-lalkowej. Ponadto przedstawienie miało dobre tempo i skrzyło się humorem, dzięki czemu dodatkowo zyskało w naszych oczach.

Poza dobrą zabawą mogliśmy się wiele nauczyć, ponieważ przedstawienie opowiada o wchodzeniu w świat dorosłych i o tym, jak ważne bywają pierwsze życiowe wybory. Uczy, że wszystkie decyzje należy podejmować z rozwagą, bo każdy wybór niesie za sobą konsekwencje.

To był cenny czas, mile, a zarazem pouczająco spędzony. Gdzie udamy się następnym razem? Na pewno w jakieś równie ciekawe i kształcące miejsce!