PRZYSTANEK WIEDZA

20-11-2014

Spotkanie pt. "Nowe technologie i autyzm na przykładzie Azahar i Scratch" ma na celu przedstawienie możliwości jakie dostarczają nowe technologie w zakresie nauki, zabawy i terapii dzieci z autyzmem. Spotkanie będzie trwało trzy godziny i składać się będzie z 2 części:

Część pierwsza (1 godz.)- Azahar

Prezentacja bezpłatnej platfory "Azahar", będącej zestawem darmowych programów służących do komunikowania się, rozrywki i planowania działań, które zainstalowane na tablecie, komputerze lub smartfonie pomagają poprawić jakość życia oraz zwiększyć niezależność osób z autyzmem i/ lub niepełnosprawnościa intelektualną.

Część druga (1 godz. 40 min.)- Scratch

Prezentacja i omówienie języka programowania dla dzieci "Scratch", przy pomocy którego, dzieci poporzez zabawę (tworzenie animacji, scenek,historyjek, zabawę grafiką i dźwiękiem) ucząc się programowania rozwijają umiejętność logicznego myślenia oraz zdolności poznawcze. Scratch jest również przyjaznym narzędziem umożliwającym towrzenie indywidualnych pomocy dydaktycznych, wspomagajacych i urozmaicających pracę z dziećmi. Siłę i możliwości tego narzędzia chyba najlepiej prezentuje film: www.goo.gl/9BOie4 do ogladanięcia którego seredcznie Państwa zachęcam.

Prowadzący: Wojciech Dratnal

Miejsce spotkania: Niepubliczne Przedszkole dla Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu "Przystanek Przedszkolak", ul. Prądnicka 10.