20-11-2015

18 listopada miało miejsce ważne wydarzenie w Przystanku Szkoła. Uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na członków naszej szkolnej społeczności.

Wydarzeniu towarzyszyło wiele radości, ekscytacji jak również i nerwów. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich zgromadzonych, a  w szczególności naszych pierwszaków, którym towarzyszyli w tym ważnym dniu rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo. Na widowni nie zabrakło również kolegów z przedszkola i innych klas szkolnych. Uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielami przygotowali dla naszych pierwszoklasistów część artystyczną, w czasie której recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. „Kto Ty jesteś? Polak mały”. Ich odwaga i zaangażowanie zostało oczywiście nagrodzone gromkimi brawami publiczności. Po występie rozpoczęło się pasowanie. Pani Dyrektor olbrzymim ołówkiem pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły dotykając ich ramienia i wypowiadając zdanie: „Pasuję Cię na ucznia szkoły podstawowej”. Nauczyciele wręczali swoim wychowankom dyplomy oraz koszulki członków naszej szkoły. Pełnoprawni już pierwszoklasiści odbijali na brystolu ręce zamoczone w farbie jako swoją pieczęć na znak przynależności do szkolnej społeczności. Teraz  z dumą mogą już powiedzieć „Jestem Uczniem!”.

Tegoroczni pierwszoklasiści uczą się w trzech klasach. Wydarzenie zakończyły pamiątkowe zdjęcia z rodzicami i wychowawcami. Ten dzień z pewnością na długo zostanie pierwszakom, ich rodzinom i wychowawcom w pamięci.

Drodzy pierwszoklasiści życzymy Wam dużo radości, sukcesów, wielu przyjaciół, miłej zabawy i szybkiego nabywania nowych umiejętności oraz przyjemnych wrażeń z pobytu w naszym gronie!