Szkolny Bal Karnawałowy

09-02-2016

W piątek w naszej szkole odbył się bal karnawałowy, który na pewno będziemy jeszcze długo wspominać. Ostatki jak zwykle obchodzimy bardzo hucznie. Na ten dzień wszyscy uczniowie i nauczyciele czekali już od dawna z dużą niecierpliwością. Wydarzeniu temu jak zwykle towarzyszyło wiele emocji, przede wszystkim radości oraz ekscytacji.

Bal karnawałowy w naszej szkole odwiedziły w tym roku niezwykłe postacie. Można było na nim spotkać Strażaka, Kapitana Amerykę, Indianina, Policjanta, Kowboja, a także Klauna. Bawił się z nami także Król i Królowa, Aniołek, Lekarz, Pirat, Myszka Miki i Księżniczka. Swoją obecnością zaszczyciło nas dwóch Piłkarzy, w tym sam Lewandowski. Na tym jednak nie zakończyła się nasza plejada gwiazd, odwiedził nas także Batman, Wróżka, Smerfetka, Pająk, Góral i Diabeł. Z trudnością można było rozpoznać naszych uczniów skrytych pod tymi fantastycznymi kostiumami. Ile śmiechu i radości towarzyszyło nam podczas zgadywania kto się kryje pod jakim strojem!

Odpowiednio przygotowani, w różnobarwnych przebraniach udaliśmy się wszyscy na sale gimnastyczną gdzie odbywał się bal. Tegoroczną zabawę rozpoczęliśmy polonezem. Następnie dwójka uczniów przywitała wszystkich bardzo serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy. Tańczyliśmy razem znane nam już układy choreograficzne z różnych zajęć szkolnych, ale także improwizowaliśmy w tańcu do nowo słyszanych piosenek. Niektórzy uczniowie chętnie prezentowali swoje umiejętności w tym zakresie, prosząc o solowe występy. Wszyscy nagradzani byli gromkimi brawami i wiwatami. Uśmiechy nie schodziły naszym uczniom z twarzy pomimo zmęczenia. W między czasie osoby bardziej znużone i spragnione mogły znaleźć chwilę wytchnienia przy stołach z poczęstunkiem, gdzie znów nabierały energii do dalszych zabaw. Muzyka szybko porywała wszystkich z powrotem do tańca. Ah, co to była za zabawa!

Tegoroczny bal karnawałowy na pewno możemy zaliczyć do udanych. Już nie możemy doczekać się przyszłego roku i kolejnej zabawy. Ciekawe jakie znane postacie odwiedzą nas następnym razem?