Wiosna, ach to ty!

21-03-2016

Dziś zawitała do nas kalendarzowa wiosna. Z tej okazji tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie symbolicznie żegnali zimę. W ubiegłym tygodniu wszystkie szkolne klasy włożyły wiele wysiłku, aby samodzielnie wykonać barwne Marzanny. Śmiechu było przy tym co nie miara. Już od dawna gromadziliśmy różne materiały, z których mogłyby powstać najbardziej pomysłowe kukły. Dziś zgodnie z pradawną tradycją wybraliśmy się z własnoręcznie wykonanymi Marzannami na wiosenny pochód do Dworku Białoprądnickiego. Pożegnaliśmy zimę głośnymi okrzykami i utopiliśmy nasze kolorowe kukły w rzece. Niestety wiosenna pogoda nie dopisała na tyle, aby zgodnie z naszą przystankową tradycją uczcić pierwszy dzień wiosny wygłupami na placu zabaw nieopodal rzeki. Ale nic straconego, będziemy z niecierpliwością oczekiwać na pierwsze słoneczne promienie. Mamy nadzieję, że odgoniliśmy zimę na dobre i teraz już wiosna w pełni u nas zagości!

Marzanno, Marzanno, Ty zimowa panno.

Pięknie Cię żegnamy, bo wiosnę witamy!