Z życia Szkoły - 3b

19-04-2018

Naszą klasę tworzy czterech wesołych, bardzo żywiołowych uczniów oraz dla równowagi - dwie spokojne i opanowane nauczycielki. Dni w szkole mijają nam szybko, choć są bardzo intensywne. Wspólnie uczymy się, ćwiczymy różne umiejętności, rozwijamy zainteresowania, a przede wszystkim… dobrze się razem bawimy.

Są wśród nas niejadki i prawdziwe łakomczuchy. Jedni wolą biegać i skakać, drudzy rysować i bawić się klockami, ale wszyscy lubimy tańce i zabawy przy muzyce. Każdy ma swoje ulubione zajęcia w czasie wolnym – granie pałeczkami skomplikowanych rytmów, niczym najlepszy perkusista, przygotowywanie się do odpowiedzialnej roli strażaka, doskonalenie umiejętności mnożenia i zgłębianie innych zagadnień matematycznych czy rozwijanie kondycji fizycznej w czasie biegania i gimnastyki na szkolnej mini siłowni.

Oprócz zwykłych, codziennych zajęć, w każdym dniu dzieje się też coś szczególnego.

W poniedziałki na powitaniu opowiadamy, co ciekawego wydarzyło się podczas weekendu – chłopcy pokazują swoje piękne albumy, a w nich zdjęcia i rysunki zrobione na pamiątkę miłych wydarzeń.

We wtorki pracujemy samodzielnie – uczniowie naszej klasy starają się jak najlepiej wykonać zadania z koszyków – wycinają, kolorują, liczą, układają. Wszystko to robią w pełnym skupieniu!

W środy dbamy o nasze ciała – jeździmy na basen, gdzie pilnie uczymy się pływać albo ćwiczymy na gimnastyce – biegamy, wspinamy się na drabinki, pokonujemy tory przeszkód. Po ćwiczeniach jesteśmy naprawdę zmęczeni!

W czwartki pracujemy na komputerach – piszemy, tworzymy obrazki, poznajemy jego budowę. A na koniec, w nagrodę za rozwiązanie przygotowanych zadań – odbywamy wirtualną podróż krakowskimi tramwajami. Każdy z uczniów ma swoją ulubioną trasę!

W piątki mamy muzykę – poznajemy instrumenty, wygrywamy na nich różne rytmy i dużo tańczymy przy ulubionych piosenkach. Mamy też religię – modlimy się, rozmawiamy o Bogu, a także śpiewamy piosenki. W końcu to już prawie weekend!

Oto składniki na udane spędzenie czasu w szkole. Najważniejsze jednak jest to, że możemy przeżywać go razem. Rano z uśmiechem się ze sobą witamy, a na koniec dnia przyjaźnie żegnamy.

Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie