Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - 4a

23-05-2018

4a bardzo dobrze się zna, to już prawie pięć lat wspólnie w klasie Smile Każdy z uczniów  jest inny.

Jeden z nich uwielbia aktywnie spędzać czas. Lubi biegać i ćwiczyć na naszych sprzętach: orbitreku i bieżni Smile Jego ulubionymi aktywnościami są również treningi smaków i zapachów. Drugi kolega świetnie radzi sobie z wszelkimi układankami, nawet najbardziej skomplikowanymi. Duże puzzle to dla niego pestka Smile Kolejny z drużyny jest mistrzem zabawy sensorycznej, spędza czas na odmierzaniu i przesypywaniu różnych materiałów, jest też świetny w kartach Smile Czwarty kolega jest miłośnikiem książek i zwierząt. Lubi również grać w domino Smile

W klasie spędzamy czas na doskonaleniu umiejętności z zakresu samodzielności. Ćwiczymy wieszanie prania, prasowanie i składanie ubrań. Przesiewamy, przesypujemy i odmierzamy odpowiednie ilości produktów. Sprzątamy, zmywamy, odkurzamy i myjemy okna Smile Chodzimy na zakupy i gotujemy w naszej kuchni dydaktycznej. Potem oczywiście zajadamy się zdrowymi przekąskami Smile

Lubimy też zajęcia techniczne: wkręcanie śrubek, nakręcanie nakrętek i wbijanie gwoździ. Uczymy się rozpoznawania emocji u siebie i innych. Zastanawiamy się skąd się biorą. Ważnymi zajęciami jest też trening umiejętności społecznych. To wtedy dobrze się bawimy spędzając wspólnie czas na różnych grach Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »