Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – klasa 1d i 2d

19-02-2018

W klasie 1D i 2D nigdy nie jest nudno! Codziennie nasz dzień rozwesela miłośniczka tańców i słuchania muzyki. Najchętniej zabrałaby nas na bal, gdzie wszyscy bawilibyśmy się wyśmienicie.

Nie może również zabraknąć koleżanki z anielskim i donośnym głosem, która zaraża całą szkołę pozytywną energią. Kolega „skaczący do chmur”, który ma delikatny głos podczas śpiewu, uwielbia skakać na piłce, przebywać w towarzystwie i rozmawiać z kolegami i nauczycielami.

Czwartym uczniem naszej klasy jest specjalista od budowy. Potrafi zbudować naprawdę skomplikowane wieżowce i arcydzieła, przedstawiając nam przy tym, w jakim miejscu na świecie można je wybudować. Ponadto jest miłośnikiem alfabetu.

Każdego dnia realizujemy dostosowaną podstawę programową obejmującą edukację matematyczną, przyrodniczą, polonistyczną, ale również uczęszczamy na lekcje religii, języka angielskiego, informatyki oraz zajęcia artystyczne z muzyki czy plastyki.  Naszym uczniom nie brakuje również aktywności fizycznej, która doskonale wpływa na ich rozwój oraz samopoczucie.

Na zajęciach z fizjoterapii ćwiczymy, biegamy, skaczemy, ale również korzystając z dobrej pogody wychodzimy na spacery do parku. Największą przyjemność jednak sprawia basen, na który jeździmy w środy, gdzie możemy się zrelaksować, odprężyć i nabyć nowych umiejętności pływackich.

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »