Z życia Szkoły - klasa 3a i 2e

23-11-2017

W  klasie 3a i 2e tyle się dzieje. Jesteśmy już w większym gronie niż rok temu. Codziennie znajdujemy czas na wspólną aktywność ruchową, dobrą zabawę i edukację Smile Uwielbiamy ruch i wysiłek. Część naszych uczniów codziennie korzysta z sali wyposażonej w bieżnie, orbitrek oraz hamak, sport i wysiłek pozwala wyładować się i nabrać siły na resztę dnia.

W naszej sali lekcyjnej też nie brakuje miejsca na zabawę i aktywność ruchową, nowe pomoce sensoryczne, przyrządy i zabawki świetnie się sprawdzają u naszych uczniów. Chłopcy w codziennych zabawach  wykorzystują różne pomoce sensoryczne (topek-stożek koordynacyjny, piłka, tunel gimnastyczny) ćwicząc przy tym koordynację ruchową i świetnie się bawiąc.

Z naszej sali codziennie wydobywają się dźwięki muzyki, słuchamy ulubionych piosenek naszego ucznia, ale także mamy wspólny repertuar muzyczny, do którego z wielką ochotą tańczymy wykonując ciekawe choreografie. Taniec i muzyka rozwesela nasze twarze, a aktywność podczas ruchów tanecznych podwaja naszą energię Smile

Klasie 3a i 2e nigdy nie brakuje czasu na naukę, po zabawach i wspólnych tańcach jesteśmy pełną parą przygotowani do zajęć edukacyjnych. Zasiadamy do ławek, ćwiczymy koncentrację uwagi i samodzielność, piszemy i liczymy, wycinamy i przyklejamy. Uczymy się wspólnie poprzez rozmowy, układanie obrazków, uzupełnianie kart pracy z podręczników. Poznajemy otaczającą nas rzeczywistość poprzez rozpoznawanie różnych dźwięków i odgłosów z otoczenia. Pracujemy również samodzielnie z zestawami zadań przygotowanymi indywidualnie dla każdego, rozwijając przy tym umiejętności naszych uczniów i różne zainteresowania (matematyka, gimnastyka i muzyka).

Po długim dniu pełnym wrażeń i nowych doświadczeń zasiadamy wspólnie na dywanikach i odpoczywamy słuchając relaksującej muzyki Smile

katarzyna.szczerbik@mcwr.pl

karolina.sobierska@przystanek-przedszkolak.pl Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie