Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły - klasa 3a i 2e

23-11-2017

W  klasie 3a i 2e tyle się dzieje. Jesteśmy już w większym gronie niż rok temu. Codziennie znajdujemy czas na wspólną aktywność ruchową, dobrą zabawę i edukację Smile Uwielbiamy ruch i wysiłek. Część naszych uczniów codziennie korzysta z sali wyposażonej w bieżnie, orbitrek oraz hamak, sport i wysiłek pozwala wyładować się i nabrać siły na resztę dnia.

W naszej sali lekcyjnej też nie brakuje miejsca na zabawę i aktywność ruchową, nowe pomoce sensoryczne, przyrządy i zabawki świetnie się sprawdzają u naszych uczniów. Chłopcy w codziennych zabawach  wykorzystują różne pomoce sensoryczne (topek-stożek koordynacyjny, piłka, tunel gimnastyczny) ćwicząc przy tym koordynację ruchową i świetnie się bawiąc.

Z naszej sali codziennie wydobywają się dźwięki muzyki, słuchamy ulubionych piosenek naszego ucznia, ale także mamy wspólny repertuar muzyczny, do którego z wielką ochotą tańczymy wykonując ciekawe choreografie. Taniec i muzyka rozwesela nasze twarze, a aktywność podczas ruchów tanecznych podwaja naszą energię Smile

Klasie 3a i 2e nigdy nie brakuje czasu na naukę, po zabawach i wspólnych tańcach jesteśmy pełną parą przygotowani do zajęć edukacyjnych. Zasiadamy do ławek, ćwiczymy koncentrację uwagi i samodzielność, piszemy i liczymy, wycinamy i przyklejamy. Uczymy się wspólnie poprzez rozmowy, układanie obrazków, uzupełnianie kart pracy z podręczników. Poznajemy otaczającą nas rzeczywistość poprzez rozpoznawanie różnych dźwięków i odgłosów z otoczenia. Pracujemy również samodzielnie z zestawami zadań przygotowanymi indywidualnie dla każdego, rozwijając przy tym umiejętności naszych uczniów i różne zainteresowania (matematyka, gimnastyka i muzyka).

Po długim dniu pełnym wrażeń i nowych doświadczeń zasiadamy wspólnie na dywanikach i odpoczywamy słuchając relaksującej muzyki Smile

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Prądnicka 10
30-002 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 633-60-00
tel. kom. 667 034 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska Szkoła podstawowa dla dzieci z Autyzmem w Krakowie

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Kordiana 64a/112, 30-653 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 8 500 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »