Z życia Szkoły - klasa 4b

16-11-2017

Klasę 4b stanowi trzech uczniów, z których każdy posiada wyjątkowe umiejętności Smile Jeden z chłopców jest kulinarnym mistrzem, któremu niestraszne są nawet najbardziej skomplikowanie przepisy, drugi posiada talent plastyczny i dużą kreatywność, które przekłada na realizację kanału internetowego z własnymi animacjami, a trzeci jest komputerowym maniakiem, który służy ratunkiem, gdy komputery odmawiają posłuszeństwa (nawet nauczycielom Smile).

Oprócz realizacji podstawy programowej, czyli przyswajania wiedzy z takich przedmiotów jak np.: matematyka, język polski, język angielski, przyroda, historia, informatyka, chłopcy pracują nad podnoszeniem swoich kompetencji językowych (zajęcia logopedyczne), społecznych (TUS) i umiejętności z zakresu samodzielności (trening samodzielności).

Ulubionym sposobem spędzania przerw przez chłopców jest wspólna gra w karty lub budowanie skomplikowanych konstrukcji z klocków Lego, jak również wyjścia do kina, muzeum, teatru i na basen.

Uczniowie klasy 4b sprawują opiekę nad akwarium, które zamieszkują wybrane i kupione przez nich rybki, dbają o ich karmienie i utrzymanie akwarium w czystości.