Z życia Szkoły - Krakowskie Szopki

08-01-2017

Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oferuje dla zwiedzających wystawę szopek, które brały udział w Konkursie Szopek Krakowskich.

Uczniowie Przystanku Szkoła postanowili się wybrać do Pałacu Krzysztofory, aby zaspokoić swoją ciekawość i na własne oczy zobaczyć te piękne rękodzieła.

Uczniowie mieli przy tej okazji możliwość, aby przećwiczyć już zdobyte jak i te dopiero nabywane umiejętności społeczne. Wszyscy spokojnie chodzili i oglądali szopki wraz ze swoimi nauczycielami. Słuchali również uważnie tego, co terapeuci chcieli im opowiedzieć o szopkach. Ku uciesze wszystkich uczestników wycieczki, była nawet możliwość dotknięcia niektórych szopek – tych, które zostały wykonane na warsztatach dla osób z dysfunkcją wzroku.

Po zwiedzeniu wystawy szopek postanowiliśmy kontynuować naszą wycieczkę i uciec odrobinę od obowiązków szkolnych w tym przedświątecznym czasie. Poszliśmy na spacer wokół Rynku, podziwialiśmy piękną choinkę przy Kościele Mariackim i uczestniczyliśmy w śpiewach i tańcach niedaleko Sukiennic.

Aby uwiecznić te piękne chwile Uczniowie chętnie pozowali do zdjęć. Fotorelacja jest dostępna dla rodziców po zalogowaniu.