Z życia Szkoły - Pierwszy tydzień ferii

06-02-2017

Drodzy Państwo, jesteśmy już w połowie naszej Przystankowej, zimowej przygody. W związku z tym chcemy podzielić się wrażeniami z pierwszego tygodnia ferii.

W poniedziałek byliśmy w parku trampolin Go Jump. Uczniowie i terapeuci przednio się bawili podczas skakania na trampolinach, przechodzenia ruchomym mostem, huśtania się nad basenem z gąbkami, a później wskakiwania do niego z wysokości.

We wtorek postanowiliśmy odwiedzić cukiernię Cupcake Corner. Każdy mógł wybrać swój ulubiony przysmak. Zajadaliśmy się pysznymi babeczkami i lodami. Piliśmy świeżo wyciskane soki owocowe, a także aromatyczne herbaty, które można było wybrać po zapachu.

Środę spędziliśmy w Szkole bardzo aktywnie. Przystanek zamienił się w halę sportową, gdzie odbyły się szkolne wyścigi rzędów. Trzy drużyny miały do pokonania kilka trudnych torów przeszkód. Uczniowie wychodzili na szczyt drabinek, aby zdobyć szarfy dla swojej drużyny, toczyli piłki slalomem za pomocą tyczek, chodzili na szczudłach, przeskakiwali nad ławeczką, przechodzili pod liną i rzucali do celu. Wszyscy bardzo się starali, a wygrała drużyna czerwonych. Gdy już wszyscy złapali oddech, poszliśmy na zakupy do pobliskiego sklepu, aby skompletować składniki na sałatkę owocową.

Czwartek rozpoczęliśmy od działań w kuchni i na jadalni. Każda klasa kroiła owoce, które dzień wcześniej zakupiła i tak wspólnymi siłami wykonaliśmy pyszną sałatkę owocową. Później, jak w każdy czwartek pojechaliśmy na basen, gdzie graliśmy w piłkę, nurkowaliśmy po obręcze i jak zawsze świetnie się bawiliśmy.

Piątek upłynął nam pod znakiem kina. Na seans jechaliśmy aż do Multikina. „Sing” okazał się bardzo trafnym wyborem. Dużą przyjemność sprawiło nam oglądanie przygód śpiewających zwierząt.

Z niecierpliwością czekamy, co przyniesie kolejny tydzień!

Fotorelacja z wydarzeń dostępna dla rodziców po zalogowaniu.