Z życia Szkoły - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

04-04-2017

Jak najlepiej mogliśmy uczcić obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu? Uświadamiając!

Dlatego z samego rana w poniedziałek 3 kwietnia wyszliśmy ze Szkoły ubrani na niebiesko i ruszyliśmy niebieskim spacerem na pętlę tramwajową na Krowodrzą Górkę. Tam wsiedliśmy w nasz niebieski tramwaj i zaczęliśmy całą zabawę Smile.

Jeździliśmy tramwajem w pobliże miejsc, gdzie mogliśmy spotkać jak najwięcej osób. Tramwaj zatrzymywał się na przystankach, a my wysiadaliśmy i wręczaliśmy ulotki i niebieskie balony.  Ludzie często byli bardzo zdziwieni, że dzieci wychodzą z tramwaju i rozdają jakieś dziwne rzeczy, ale gdy słyszeli od uczniów: „Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Autyzmu”, wszystko stawało się dla nich jaśniejsze.

Dziękujemy wszystkim za pozytywne reakcje Smile. Oby tak dalej!

„Nie bądź dzielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”.

Za pomoc w organizacji niebieskiego tramwaju serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi Ostafin Prezesowi HDK PCK przy MPK SA w Krakowie oraz Firmie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji S.A. w Krakowie.

Fotorelacja dostępna dla rodziców po zalogowaniu.