Menu

Niepubliczna Szkoła Podstawowa dla dzieci z autyzmem

Z życia Szkoły – Zielona Szkoła 2019

27-05-2019

Szanowni Państwo, tegoroczny wyjazd na zieloną szkołę już za nami. Chcemy podzielić się wrażeniami  W tym roku wyjazd był podzielony na krótszy i dłuższy pobyt, starsze klasy pojechały aż na 5 dni. Ponownie odwiedziliśmy Poronin i cudowny ośrodek „Limba” 

Pierwszego dnia po przyjeździe mieliśmy chwilę czasu na rozpakowanie, zjedliśmy pyszny obiad i ruszyliśmy na zajęcia zorganizowane. Byliśmy podzieleni na 6 grup. Na zewnątrz przed ośrodkiem odbywały się zawody sportowe i zajęcia plastyczne. W salach ośrodka uczestniczyliśmy w zajęciach muzycznych, sensorycznych oraz kulinarnych, na których przygotowywaliśmy sałatkę owocową 

Drugiego dnia pogoda nieco zmieniła nasze plany, ale na szczęście jedynie ich lokalizację. Zamiast na Luboń Wielki ruszyliśmy na Maciejową  Zdobyliśmy szczyt, odpoczęliśmy w schronisku i wróciliśmy do „Limby” gdzie już czekał na nas ciepły obiad. Jak już odpoczęliśmy i zmyliśmy z siebie trudy górskiej wyprawy, z zapałem poszliśmy na szkolną dyskotekę i zjedliśmy pyszne kiełbaski 

Trzeciego dnia czekała nas niemała zabawa. Niedaleko naszego ośrodka znaleźliśmy Park Linowy Modrzewiowy Bór, z przemiłą obsługą i niezliczoną ilością atrakcji  Kilku Uczniów pokonało trudną trasę, na wysokości czterech metrów. Większość świetnie bawiła się na specjalnie dla nas rozłożonym, dmuchanym zamku do zjeżdżania oraz na przeszkodach tuż nad ziemią  Po powrocie z parku linowego, pożegnaliśmy młodszych uczniów i odpoczywaliśmy oglądając film o smokach 

Czwartego dnia pojechaliśmy do Zakopanego, gdzie pieszo zdobyliśmy Wielką Krokiew i odwiedziliśmy Centrum Edukacji Przyrodniczej. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas świetnie przemyślana wystawa multimedialna, pokazująca jaskinie, zwierzęta i las. Popołudniu odpoczywaliśmy na zajęciach sensorycznych i przygotowywaliśmy tosty 

Ostatniego dnia naszego pobytu w Poroninie odbyła się pierwsza „Przystankowa gra terenowa – Orientuj się!”. Konkurencje były bardzo trudne. Drużyny miały do pokonania tor przeszkód oraz różnego typu ćwiczenia fizyczne -  w tym pompki  W zadaniach znalazły się konkurencje sensoryczne, sprawdzające sprawność manualną oraz konkurencje poznawcze. Żeby trafić w miejsce wykonywania zadań trzeba było odnaleźć ukryte wskazówki  Serdeczne gratulacje dla wszystkich za ukończenie gry, a szczególnie drużynie w składzie klasy 4a, 5c oraz 3e za ukończenie zadań w najkrótszym czasie i zdobycie pierwszego miejsca 

Od jutra wracamy do szkolnej, codziennej rzeczywistości. Zielona szkoło – do zobaczenia za rok 

Kontakt z nami

Przystanek Szkoła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Specjalna dla Dzieci z Zaburzeniami
ze Spektrum Autyzmu

ul. Oboźna 29b
30-010 Kraków

biuro@mcwr.pl
tel. 12 446 92 67
tel. kom. +48 668 007 263

Dyrektor szkoły:
Katarzyna Szczerbik

Dyrektor merytoryczny:
Karolina Sobierska

Informator Przedszkolaka

Organ prowadzący:
Małopolskie Centrum Wspierania Rozwoju MCWR Sp. z o. o.
ul. Oboźna 29b, 30-010 Kraków

Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia XI Wydz. Gosp.
KRS 0000382290, kapitał zakładowy: 50 000 zł.
NIP 6793060938 REGON 121490476
Konto 24 1090 1665 0000 0001 1616 6206

Ważne! Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją. Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »