Z życia Uczniów - klasa 2b

03-01-2016

Wśród prezentacji szkolnych klas nie mogłoby zabraknąć 2b, która niewątpliwie wprowadza duży koloryt w nasze szkolne mury. Uczniowie tej klasy to młodzi ludzie ciekawi otaczającego ich świata, chętni do zdobywania nowych doświadczeń, chłonni wiedzy i nowych umiejętność.

Uczniowie klasy 2b, jak sami mówią, po prostu lubią się uczyć. Szkolne dni upływają im na nauce między innymi czytania, pisania, obliczeniach matematycznych, zdobywaniu nowych umiejętności społecznych i przyswajaniu wiedzy ogólnej. Natomiast przerwy między lekcjami najchętniej spędzają przy muzyce wspólnie tańcząc lub grając razem w różnego rodzaju gry edukacyjne bądź zabawy ruchowe.

Poza pilną nauką na lekcjach, rozwijają swoje zdolności na różnego rodzaju kołach zainteresowań. W zajęciach tych uczestniczą zawsze z dużym zaangażowaniem i radością. Z chęcią wcielają się i odgrywają różne role na kółku teatralnym, przygotowują ciekawe i bardzo smaczne przekąski na kółku kucharskim, budują skomplikowane i imponujące budowle w czasie robotyki, a podczas trwania kółka plastycznego za ich sprawą powstają niezwykłe twory plastyczne i techniczne. Ponadto uczniowie klasy 2b to wyborni tancerze, tańczą nie tylko na przerwach, ale także na jednym z ich ulubionych zajęć pozalekcyjnych – kółku tanecznym, na którym uczą się skomplikowanych choreografii tanecznych.

Ponadto uczniowie klasy 2b to niezastąpieni zwiadowcy, jeśli tylko przechodzą przez korytarz od razu przystępują do rozpoznania terenu, przepytując wszystkich nauczycieli i kolegów, można w tym czasie usłyszeć tysiące najróżniejszych pytań, czasami o nietypowej tematyce. Poza tymi niecodziennymi umiejętnościami można u nich zauważyć też talent muzyczny, nie jedna przerwa upływa im na wymyślaniu piosenek, jedni opracowują tekst, a inni muzykę i w ten sposób 2b ma już na swoim koncie nie jeden wymyślony utwór. U uczniów tej klasy widać również rodzący się dryg do handlu, co piątek są gospodarzami naszego szkolnego sklepiku, wówczas po całym korytarzu roznosi się serdeczne „zapraszamy”. Ponadto u uczniów klasy 2b można też dostrzec niegasnącą troskę o znajdującą się w ich klasie rybkę, która każdego dnia uczy naszych uczniów odpowiedzialności, jak sami wspominają bardzo kochają rybkę i z wielką troską o nią dbają.

Poza wieloma wspólnymi zainteresowaniami uczniów 2b, można też dostrzec ich indywidualne zamiłowania. W klasie tej rośnie przyszły beatboxer, który tworzy rytmiczne dźwięki, uwielbia instrumenty muzyczne, szczególnie perkusje, gitarę i ukulele, a oprócz tego to niezawodny meteorolog interesujący się zjawiskami atmosferycznymi - potrafi prognozować pogodę z niezwykłą dokładnością. W klasie 2b znajdziemy też przyszłego informatyka i speca od urządzeń elektrycznych, który snuje już poważne plany na przyszłość w tym temacie, to także miłośnik geografii i polityki. W tej klasie odnajdziemy też przyszłego malarza bądź konstruktora, któremu przerwy szkolne upływają na rysowaniu albo budowaniu różnych konstrukcji. W klasie 2b spotkamy także pasjonatkę mody, która na bieżąco śledzi najnowsze trendy w wizerunku. Jak na dorastającą dziewczynkę przystało interesuje ją także świat fryzjerstwa i malarstwa, uwielbia rysować i kolorować, szczególnie księżniczki.

W 2b można spędzić czas przyjemnie i bardzo aktywnie, a u progu drzwi tej klasy na pewno usłyszymy „zapraszamy”!