Z życia uczniów – po lekcjach

26-02-2016

Uczniowie naszej szkoły często spędzają w niej dużo czasu poza obowiązkowymi lekcjami. Co wówczas robimy, jak wykorzystujemy ten czas?

W szkole w czasie świetlic odbywają się różne koła zainteresowań oraz zajęcia dodatkowe, w których uczniowie zawsze chętnie uczestniczą, mimo zmęczenia wytężoną pracą w trakcie lekcji. Mają wtedy możliwość rozwijać swoje zdolności w różnych dziedzinach.

Nasi uczniowie uczestniczą między innymi w zajęciach kółka plastycznego, podczas trwania którego za ich sprawą powstają niezwykłe twory plastyczne i techniczne. Dzieci uczą się wówczas celowych i precyzyjnych ruchów z zakresu motoryki małej, ćwiczą uwagę i pamięć wzrokową, rozwijają swobodną ekspresję, ale także wyobraźnię i poczucie estetyki.

Na kółku tanecznym nasi uczniowie uczą się skomplikowanych choreografii tanecznych. Mają wówczas możliwość ćwiczyć koordynację, sprawność i płynność ruchową, wyrabiać poczucie rytmu i słuchu oraz kształtować umiejętność naśladowania. Te zajęcia dostarczają im wiele radości i zabawy.

Uczniowie mają także możliwość uczestniczyć w kółku teatralnym, gdzie wcielają się i odgrywają różne role. Mają wówczas okazje ćwiczyć wyobraźnię, spostrzegawczość oraz rozwijać umiejętności społeczne.

To jeszcze nie wszystkie atrakcje, które czekają na naszych uczniów w szkole.