Z życia uczniów – po lekcjach

04-03-2016

Poza kołami zainteresowań z kręgu artystycznego można też znaleźć w naszej szkole coś bardziej praktycznego. Dla tych uczniów, którzy wolą zajęcia techniczne odbywają się zajęcia z robotyki, gdzie dzieci budują skomplikowane i imponujące budowle, z popularnych klocków LEGO i nie tylko, tworzą niezwykłe konstrukcje. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogą rozwijać zarówno wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, umiejętność kreatywnego i logicznego myślenia, wnioskowania, ale także doskonale bawić się nauką.

Swoje praktyczne zdolności uczniowie mogą rozwijać także na kółku kulinarnym, gdzie przygotowują ciekawe i bardzo smaczne przekąski, którymi następnie chętnie dzielą się z innymi. Zanim przystąpią do tworzenia kulinarnych dzieł, wychodzą do sklepu, aby zakupić produkty potrzebne do ich przygotowania. Na tych zajęciach dzieci uczą się przede wszystkim planowania, ale także rozwijają swoją samodzielność, wyrabiają umiejętność posługiwania się prostymi sprzętami i urządzeniami kuchennymi oraz kształtują uważność na należyte bezpieczeństwo i higienę pracy w kuchni.

Nasi uczniowie bardzo lubią uczestniczyć w tych zajęciach dodatkowych, często o nie dopytują. To jednak jeszcze nie wszystkie zajęcia, które szkoła ma do zaoferowania swoim uczniom.