Z życia uczniów – po lekcjach

12-03-2016

Po lekcjach uczniowie w naszej szkole mogą uczestniczyć nie tylko w kółkach artystycznych i praktycznych, ale także zajęciach, które zadowolą miłośników sportu. Uczniowie mają możliwość wyjazdów na basen oraz wyjść na ściankę wspinaczkową czy siłownię, gdzie nie tylko ćwiczą swoją sprawność motoryczną i kondycję. Dla wielu z nich niejednokrotnie jest to czas, w którym pokonują własne obawy i słabości, nabywają nowe sprawności, a przede wszystkim czerpią z ruchu wiele radości.

Poza tym uczniowie mogą także uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii, gdzie uczą się bezpiecznych zachowań przy psie, ale także mają możliwość rozwijać empatię, wrażliwość oraz komunikację. Dla niektórych dzieci jest to także czas, w którym zmierzają się ze swoimi lękami.

W naszej szkole raz w tygodniu uczniowie pełnią także funkcje gospodarzy szkolnego sklepiku. Produkty, które można w nim zakupić, dzieci wcześniej same przygotowują i kupują. Podczas tej formy aktywności dzieci kształtują umiejętności społeczne, ale także usprawniają czynności samoobsługowe, uczą się samodzielności.

Uczniowie w zajęciach pozalekcyjnych uczestniczą zawsze z dużym zainteresowaniem i radością.