Międzynarodowy Dzień Lekarza w Przystanku Szkoła

04-10-2021

Międzynarodowy Dzień Lekarza obchodzony jest 1 października. Lekarz to zawód, który wymaga ogromnej wiedzy i poświęcenia, ale daje też dużo satysfakcji.

Nasi Uczniowie podczas zajęć mieli możliwość uczyć się o zawodzie lekarza, pooglądać przedmioty charakterystyczne dla tego zawodu oraz wcielić się w rolę lekarza. Stetoskopem mogli sprawdzić bicie serca, termometrem zmierzyć temperaturę, a za pomocą strzykawki mogli zrobić zastrzyk. Dzięki takim wspaniałym „lekarzom” każdy z „pacjentów” wyszedł zdrowy i szczęśliwy ze szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć, które bardzo zainteresowały Uczniów.

Zachęcamy do wspólnego odsłuchania piosenki „Karetka pogotowia” Śpiewające Brzdące oraz zachęcamy Rodziców lub Rodzeństwo do wcielenia się w rolę pacjentów.

Pliki do pobrania: