Powiększamy się o nową placówkę

19-12-2023

Powiększamy się o nową placówkę.

Przystanek Praca to Niepubliczna Szkoła Przysposabiająca do Pracy dla Uczniów w Spektrum Autyzmu. Miejsce, w którym Nasi Uczniowe będą mogli się rozwijać w zawodzie pomoc kuchenna.

Od września 2024 roku ruszamy. Nie możemy się już doczekać !

W sobotę 9 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie dotyczące dorosłości naszych uczniów. Blisko 35 rodziców podzieliło się swoimi obawami, potrzebami i wyobrażeniami na temat dorosłego życia swoich dzieci po ukończeniu edukacji szkolnej. Padło wiele pomysłów na działania, które w przyszłości mogą zaowocować stworzeniem miejsc pracy, aktywności, wsparcia i codziennego życia dla dorosłych osób w spektrum autyzmu. To pierwsze spotkanie sieciujące Przystankowych rodziców zainteresowanych tematyką jakości życia swoich dorosłych dzieci.