Szkolenie w Przystanku Szkoła- Metoda Wideotreningu Komunikacji

02-02-2015

W ten weekend zespół Przystanku Szkoła i Przystanku Przedszkolak brał udział w kursie wprowadzającym do Metody Wideotreningu Komunikacji. Szkolenie prowadziły Pani Ewa Raczek (psycholog, naczelny superwizor VIT) oraz Pani Katarzyna Ślęczek (pedagog specjalny, superwizor- instruktor VIT).  Podczas szkolenia zapoznaliśmy się z założeniami teoretycznymi metody, sposobami wykorzystania Wideotreningu w Komunikacji w placówkach edukacyjnych jak również w pracy z rodziną. Podczas ćwiczeń praktycznych doskonaliliśmy umiejętności dostrzegania i przyjmowania sygnałów komunikacyjnych, rozpoznawania potrzeb partnera komunikacyjnego a także poznaliśmy zasady komunikacji w grupie.  Analizowaliśmy materiał filmowy w oparciu o schemat komunikacji - jak zawsze podczas przystankowych szkoleń pracowaliśmy również na własnym materiale wideo.