Wiosna

24-03-2021

Nadejście wiosny…

Gdy w duszy gra muzyka i chciałoby się zanucić w rytm znanej piosenki „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”   patrząc jednak przez okno nasuwa się pytanie „Wiosno, gdzie jesteś??” Mimo iż za oknem niska temperatura nie zachęca do rozkwitu, my świętujemy rozpoczęcie wiosny!

Nasz tegoroczny Wiosenny Komitet Organizacyjny przygotował dla uczniów nie lada wyzwanie. Jakie? Wysiew pieprzycy siewnej znanej potocznie jako rzeżucha. Niektóre klasy pokusiły się o zasianie również fasolki oraz kwiatów i ziół. Okna w klasach od teraz ozdabiają piękne donice. Regularne dbając o swoje rośliny nasi początkujący ogrodnicy przyswoją podstawową wiedzę ogrodniczą, dowiedzą się jakie elementy są niezbędne do wzrostu nasion, sadzonek. Zadaniem uczniów będzie odpowiednie nawadnianie nasion, obserwacja wzrostu i najtrudniejsze-wyczekiwanie na efekty pracy.

Tymczasem, by szybciej wywołać do rozkwitu wiosnę i poczuć ją wszystkimi zmysłami proponujemy zadania wiosenne:

1)     poruszaj się, wyjdź na spacer

2)     dotknij leśnego mchu