Deklaracja dostępności Ustawienia:
Menu

Przystanek Przedszkolak - Niepubliczne przedszkole dla dzieci z autyzmem

Niepubliczna szkoła dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Dzień Patriotyczny

21-11-2023

Przygotowania do Dnia Patriotycznego rozpoczęły się już dni (a może i tygodnie?) wcześniej. W tym roku został ogłoszony konkurs na najbardziej patriotyczną klasę. Wszystkie chwyty w konkursie były dozwolone: udekorowanie klasy w biało-czerwoną scenerię, wszelkiego rodzaju rekwizyty, stroje, ozdoby, ale też przygotowane występy artystyczne: piosenki, wiersze czy prace plastyczne. Jak zwykle kreatywność naszych uczniów i nauczycieli przerosła najśmielsze oczekiwania i wraz ze zbliżaniem się Święta Niepodległości coraz więcej bieli i czerwieni było w naszej szkolnej przestrzeni, w przeróżnej postaci i formie.

Oprócz tego w tym roku odbył się Turniej Trójmagiczny Wiedzy o Polsce, w którym zmierzyli się uczniowie klas 4D/5D, 6B/7B/8B oraz 4B/5B. W trakcie konkursu musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, geografii, sportu, kultury i języka polskiego. Po zaciętej rywalizacji wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce - klasa 4D/5D

II miejsce - klasa 6B/7B/8B

III miejsce - klasa 4B/5B

Konkurs na najbardziej biało- czerwoną klasę okazał się o wiele trudniejszy do rozstrzygnięcia, z powodu bardzo wysokiego poziomu oraz różnorodności w artystycznym przekazie. Organizatorzy trzymali nas w niepewności przez wiele dni, ale w końcu otrzymaliśmy wyniki zmagań szkoły w przedstawianiu patriotyzmu na swój własny unikatowy sposób.

W końcu wyniki pojawiły się i przedstawiają się następująco:

I miejsce: 8C

II miejsce: 6A/7A

III miejsce: 8A

 

Wyróżnienia specjalne:

3B, 2F, 5C, 5A/6A, 4B/5B, 4D/5D, 0/1A

Wszystkim wygranym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy kreatywności i zaangażowania w szkolną społeczność!

Ważne!
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.
Korzystanie z naszej strony wiąże się z ich akceptacją.
Więcej informacji: Polityka cookies.

Akceptuję, zamknij komunikat »