30-08-2022

Z radością informujemy, iż nasza Szkoła w tym roku szkolnym otrzymała wsparcie finansowe w ramach Programu Laboratoria Przyszłości w wysokości 30 000 złotych!

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna kierowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Celem Programu jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób umiejętności techniczne.

Do tej pory udało nam się zakupić specjalne oprogramowanie informatyczne i sprzęt audiowizualny, które mogą być wykorzystywane podczas zajęć z informatyki oraz nowy sprzęt kuchenny umożliwiający Uczniom na aktywne uczestniczenie w zajęciach kulinarnych w ramach treningu samodzielności.

Dzięki wsparciu finansowemu nasza Szkoła została również doposażona w środki ochrony takie jak profesjonalne apteczki oraz gaśnice.