Witamy nowy rok

11-10-2023

Wrzesień to z jednej strony czas powrotu do szkoły, jeszcze z trochę wakacyjnym umysłem i sercem, a z drugiej już wypatrywanie pierwszych oznak jesieni. Tak też przebiegały pierwsze tygodnie nauki i czasu wolnego w naszej szkole.

Na początku września uczniowie dzielili się z kolegami i nauczycielami wrażeniami tego, co przeżyli w czasie wakacji- były opowieści, były zdjęcia, było też przelanie wspomnień na papier- dzięki czemu jeszcze przez jakiś czas mogliśmy wracać wspomnieniami do cieplejszych dni oglądając swoje prace wywieszone na tablicy.

Wraz z rozpoczęciem zajęć uczniowie przypominali sobie również jaka pora roku zbliża się nieubłaganie do naszych drzwi- jak zmienia się przyroda wokół nas, jak zachowują się zwierzęta, jakie ubrania najwyższy czas wyjąć z szafy. Klasy zamieniły się w magazyny kasztanów, a uczniowie w detektywów, poszukując z wielką precyzją kolejnego okazu wśród opadłych już liści. Wakacyjne wspomnienia zostały zastąpione przez kolaże/witraże i wszelkie formy artystyczne w barwach jesieni. Co odważniejsi pokusili się nawet o budowle 3D wykorzystując te tony kasztanów zebranych w klasach.

Pogoda jakiś czas temu przestała nas rozpieszczać, więc aktywności na zewnątrz stały się trochę trudniejsze.. ale nie niemożliwe. Zaopatrzeni w czapki i kurtki uczniowie doświadczali na żywo zmieniającej się z dnia na dzień natury i krajobrazu wokół nas. Niektóre klasy mają też już za sobą pierwsze kulturalne wyjścia: do kina czy do restauracji.

Przystanek Szkoła wszedł już pełną parą w jesień- zobaczymy co przyniesie nam październik! 😊