Zbiórka dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

11-10-2023

Szanowni Państwo,

jak pewnie większość z Państwa pamięta, w ubiegłym roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, zaangażowaliśmy się do akcji charytatywnej KTOZ Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie - Gwiazdka dla starego i schorowanego zwierzaka. Zebraliśmy wtedy kilkadziesiąt kilogramów karmy suchej i mokrej, jak również wiele koców, ręczników, zabawek dla zwierząt itd.

W okresie przedświątecznym takich akcji jest wiele. Dlatego w tym roku Schronisko postanowiło swoją zbiórkę zorganizować wcześniej i zaprosić do niej placówki z Krakowa, na których empatię i serce już wcześniej można było liczyć. Czas to też nie byle jaki, ponieważ październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Taką postawę też kształtujemy w naszych uczniach.

Obecnie w Schronisku przebywa ponad 390 psów oraz ponad 430 kotów, wszystkie spragnione miłości, wszystkie potrzebujące domów i odpowiedniej opieki. Dobrej jakości karma jest niezwykle istotna dla ich zdrowia, a czasem wręcz życia. Jednak proszę pamiętać, że każda karma, a także zabawki dla zwierząt czy ręczniki, koce będą przyjmowane z ogromną wdzięcznością.

Oczywiście Przystanek Szkoła po raz kolejny dołącza do tej akcji. Wiemy, że na Państwa pomoc i serce zawsze można liczyć.

Zbiórka będzie miała miejsce na terenie szkoły przy ul. Oboźnej 29B jak i Prądnickiej 10.

W poniedziałek przygotujemy pudła przed głównymi drzwiami, a od wtorku można je uzupełniać.

Zbieramy cały miesiąc, czyli aż do 31.10. Potem wszystko zliczymy i w pierwszej połowie listopada zawieziemy do Schroniska na ul. Rybną 3.

Zachęcam i zapraszam.